Nové vysavače

Kapitola se věnuje relativně novým a zcela novým vysavačům ve Sbírce. Některé vysavače jsou využívány v domácnosti. I když jsou nové, jejich variabilita, funkčnost a příslušenství se liší. Jeden model, má průměr sacího kolena a příslušenství 32mm a není kompatibilní s ostatními modely. Zbylé vysavače mají průměr 35mm. Společnou charakteristikou je elektronická regulace sacího výkonu a tři vysavače mají nesené příslušenství. Čtyři vysavače mají mechanický ukazatel stavu prachového filtru a pátý má elektronický. Všechny modely mají navíjení přívodního kabelu a velká nášlapná tlačítka pro dobré ovládání nohou.

ETA 6450

Vysavač je celoplastový a dvoubarevný. Patří do kategorie vyšší střední třídy. Má elektronickou regulaci sacího výkonu, elektrickou zásuvku pro připojení elektrického rotačního kartáče, HEPA filtr a mikrofiltry na vstupu a výstupu vzduchu. U tohoto modelu je možnost použití textilního filtru. Sací koleno a příslušenství má bohužel průměr 32 mm a není kompatibilní s většinou ostatních modelů. Vysavač je z modelové řady x450 kde se vyráběly další modely jako 1450, 3450, zde popsaný 6450 a nejvyšší model 7450. Tyto vysavače se liší pouze ve stupni výbavy. Nejvyšší model se oproti vysavači ve Sbírce liší pouze tím, že má elektrický rotační kartáč ve standardní výbavě.

Shrnutí modelu 6450

ETA 3452

Modelová řada x452 byla vydána k 70. výročí firmy ETA. Vysavač je vyšší střední třídy. Elektronická regulace sacího výkonu je digitální a vysavač má LED panel, který signalizuje výkon motoru a stav prachového filtru. HEPA filtr je součástí základní výbavy, stejně tak mikrofiltry na vstupu a výstupu vzduchu. Vysavač používá univerzální prachové filtry UNIBAG. Tento filtrační systém prodlužuje životnost prachového filtru až 4 násobně. Model 3452 má v základním příslušenství novou podlahovou hubici DIESTRO, rotační kartáč NERO a spousty dalšího příslušenství. Jediná nevýhoda je, že vysavač nemá elektrickou zásuvku pro připojení elektrického rotačního kartáče.

Shrnutí modelu 3452

ETA 1497

Celoplastový dvoubarevný vysavač. Tento model vychází z řady x454 Trino. Vysavač má ECO motor o příkonu 990W a sacím výkonu až 375W. Sací koleno a příslušenství má průměr 35 mm. Vysavač má elektronickou regulaci sacího výkonu, ukazatel stavu prachového filtru, tři parkovací polohy a naviják přívodního kabelu. Součástí základního vybavení je HEPA filtr, mikrofiltry na vstup a výstupu vzduchu a běžně se používá papírový filtr. U tohoto modelu lze použít filtr UNIBAG i když to není uvedené ve specifikacích. Adaptér pro UNIBAG je č. 11.

Shrnutí modelu 1497

ETA 0491

Celoplastový dvoubarevný základní vysavač s ECO motorem. Vysavač je určen pro menší nenáročné úklidové plochy. Vysavač disponuje dvěma mikrofiltry a to na vstupu vzduchu do motoru a na jeho výstupu. Vysavač je základního provedení, tedy nemá elektronickou regulaci sacího výkonu, pouze mechanickou na hadici, nemá elektrickou zásuvku pro připojení dalšího příslušenství.

Shrnutí modelu 0491

ETA 0499

Celoplastový dvoubarevný vysavač s ECO motorem. Vysavač je určen pro střední úklidové plochy. Vysavač má dva mikrofiltry, z toho je jeden na vstupu vzduchu do motoru a druhý (HEPA filtr) na výstupu vzduchu. Vysavač má elektronickou regulaci sacího výkonu, ale nemá zásuvku pro připojení rotačního elektrického kartáče. Vysavač je prakticky shodný s modelem 1497. Lze tak použít i zde prachové filtry UNIBAG. Adaptér č. 11 je shodný s modelem 1497.

Shrnutí modelu 0499

Řada x507

Celoplastový vysavač s ECO motorem. Vysavač je určen pro střední úklidové plochy. Vysavač je vybaven HEPA filtrem, mikrofiltrem na vstupu vzduchu do motoru a syntetickým prachovým filtrem. Při využití adaptéru č. 11 lze používat UNIBAG filtr, což zlepšuje kvalitu filtrace. Vysavač je vybaven navijákem přívodního kabelu, ukazatelem stavu prachového filtru a elektronickou regulací sacího výkonu. Modely se od sebe liší stupněm výbavy příslušenství.

Shrnutí řady x507

ETA 2502

Celoplastový vysavač s ECO motorem. Vysavač je určen pro větší úklidové plochy a zároveň díky své filtraci je vhodný i pro alergiky. Vysavač je vybaven HEPA filtrem č. 13 včetně speciální vrstvy aktivního uhlí. Vysavač je nejvyšší model v této řadě, elektronická regulace sacího výkonu je v základu, dálkové ovládání na rukojeti hadice, soft start a velký akční rádius z tohoto vysavače tvoří velmi slušného pomocníka při úklidu.

Shrnutí modelu 2502

ETA 2481

Celoplastový vysavač s příkonem 1400W a sacím výkonem 530W. Tento osazený motor činní z vysavače jeden z nejsilnějších modelů ETA vysavačů. Bohaté příslušenství, možnost použití universálních prachových filtrů UNIBAG v kombinaci s HEPA filtrem č. 12 činní tento vysavač vhodný i pro alergiky. Vysavač má elektronickou regulaci sacího výkonu, kontrolku stavu plnosti prachového filtru, soft start a napájecí kabel dlouhý 7m.

Shrnutí modelu 2481

ETA 2488

Vysavač je celoplastový a dvoubarevný. Patří do nižší střední kategorie. Elektronická regulace sacího výkonu je základní výbavou tohoto modelu, stejně tak mikrofiltr na vstupu vzduchu do motoru a na výstup vzduchu je umístěn HEPA filtr č. 12.  ECO motor s příkonem 700W, nesené příslušenství v těle vysavače a syntetické prachové filtry, jsou standardní výbavou tohoto modelu.

Shrnutí modelu 2488

ETA 500

Celoplastový, dvoubarevný vysavač, určený pro menší plochy. ECO motor s příkonem 1200W zajišťuje optimální spotřebu a sací výkon. Ukazatel stavu prachového filtru a naviják přívodního kabelu je základní výbavou tohoto vysavače. Elektronická regulace a parkovací polohy pro podlahovou hubici též. Systém filtrace zajišťuje syntetický prachový filtr, mikrofiltr na vstupu vzduchu do motoru a HEPA filtr na výstupu vzduchu z vysavače.

Shrnutí modelu 500

ETA 2510

Celoplastový vysavač s ECO motorem. Vysavač je určen pro větší úklidové plochy a zároveň díky své filtraci je vhodný i pro alergiky. Vysavač je vybaven HEPA filtrem č. 13 včetně speciální vrstvy aktivního uhlí. Vysavač je nejvyšší model v této řadě, elektronická regulace sacího výkonu je v základu, stejně tak dálkové ovládání vysavače na rukojeti hadice, soft start a velký akční rádius z tohoto vysavače tvoří velmi slušného pomocníka při úklidu. Vysavač je velmi tichý díky technologii Ultra Silence.

Shrnutí modelu 2510

ETA 1492

Celoplastový vysavač s ECO motorem. Příkon je 700W a díky filtraci HEPA č. 13 je vhodný i pro alergiky. Vysavač je základní typ v modelové řadě x492. Oproti vyšším modelům se liší jen ve stupni výbavy. Jinak parametrově jsou všechny typy tohoto modelu stejné. Nesené malé příslušenství v těle vysavače, naviják přívodního kabelu a elektronická regulace sacího výkonu je nedílná součást standardní výbavy tohoto typu.

Shrnutí modelu 1492

ETA 2501

Celoplastový vysavač s ECO motorem a nízkou hlučností. Příkon je 700W a díky HEPA filtraci je vhodný i pro alergiky. Vysavač je druhý model v řadě x501. Celá modelová řada se liší jen ve stupni výbavy. Vysavač nemá možnost uložit malé příslušenství do svého těla. Ukazatel stavu prachového filtru je mechanický. Elektronická regulace sacího výkonu je umístěna na panelu mezi tlačítky ovládání. Regulace je mechanická a bez digitálního ukazatele.

Shrnutí modelu 2501

Napsat komentář