Rok 2016

Rozšiřování Sbírky geometrickou řadou, cíl je dosáhnout letos 80 vysavačů ve Sbírce.

Cíl byl hodně překonán, tenhle rok se velmi dařilo a otevřeli se nové kontakty a zahraniční spolupráce.


Na konci roku 2016 je ve Sbírce 133 vysavačů.


 


 


 

Na začátku roku 2016 se otevírají nové kontakty a přístup k dalším vysavačům. V lednu přibývají dva velmi vzácné kusy do Sbírky a to ETA 413, oba dva vysavače jsou plně funkční a  každý má jinou barvu. K vysavačům je i příslušenství v podobě originální hubice a sací hadice.

   Únor se nese v duchu červeného Manusu (poměrně rarita), zelené 418 s elektronickou regulací, ale významný kus ve Sbírce je béžová 7400 s elektronickou regulací a původními tlačítky, která vypadá jako nová.

   Blíží se 11. výročí Sbírky a tak byla zřízena vlastní doména (www.etavysavace.cz), probíhá intenzivní práce na nových stránkách a celkově se projekt rozrůstá i digitálně. Na Youtube jsou nahrávány další videa, stránky se tvoří, doplňují a upravují. Do Sbírky přibyly čtyři vysavače a z toho významný kousek ETA 3400 s původními tlačítky, ze které jsem si udělal „první“ pracovní vysavač.

   V dubnu se nám otevřel zcela nový kontakt a trochu jsme cestovali po republice, takže jsme si  dovezli  10 vysavačů. Mezi nimi byly vzácné kousky jako třeba ETA 414407406 či bílá 7400 bez regulace. Vzniká nová Evidence Sbírky a Evidenční karty. Do této doby se Sbírka rozrostla o 25 kusů vysavačů.

   Květen je v znamení útlumu a do Sbírky přibyly jen tři vysavače. Mezi těmito vysavači je ovšem ETA 419 v červené barvě.

   Červen je ve znamení velkých prací a nových přírůstků. V červnu přibylo do Sbírky 20 kusů vysavačů. Mezi nimi byly dva úplně nové, zakoupené v obchodech, vzácná 417 a 413. Objevila se také rarita, ETA 412 na 120V.

   V červenci přibyly do Sbírky oblíbené modely x406 a x407. Tento měsíc je ve znamení rozsáhlé Inventury, která mimo jiné souvisí s nákupem nových krabic, vybavení a vzniku vlastních štítků včetně QR kódu pro každý vysavač. QR kód obsahuje informace o konkrétním vysavači s odkazem na nové stránky. V průběhu Inventury se fotí spousta nových fotek, různé série vysavačů, příslušenství a to vše je následně použito do nových stránek. Inventura ukázala, že  vznik nových Evidenčních karet a přepracování současné Evidence bylo velmi nutné z hlediska počtu vysavačů a roztřídění do jednotlivých kategorií.

   Srpen je v duchu doznívající Inventury, zpracování podkladů a finišování závěru. V průběhu Inventury se změnil styl focení a natáčení videa a vznikají nové fotky na jednobarevném pozadí a to včetně příslušenství. Videa jsou taktéž natáčeny na jednobarevném pozadí a pokud to situace dovolí, tak včetně hadice. Přibyly jen dva vysavače, ale za to velmi ceněné. Zelená ETA 1400 a červená ETA 7400.

   Na Září je naplánovaná Inventura příslušenství, včetně čištění a tvorby nových fotografií a sérií příslušenství. Otevřel se nám mezinárodní kontakt na Slovensku a přivezli jsme si náhradní díly, a do Sbírky přibyly vzácné kousky v podobě vysavačů ETA 7400 s mikrofiltrem a papírovým filtem, tyčovým vysavačem 0424 a vzácným vysavačem ETA 410 Tiger.

   Říjen je v duchu zpracování podkladů z Inventur a konečném uzavření Inventury 2016. Na stránkách byly vyměněny všechny fotky za nové s jednobarevným pozadím. Na Facebooku se stránka upravila a rozrostla do maďarského a anglického jazyka. Jelikož se navazují kontakty i v Maďarsku, je založena přímo maďarská stránka Porszívó ETA na Facebooku a na Youtube došlo ke změnám v textu kdy jsou vkládány česky, maďarsky a anglicky.

   V listopadu přibyly jen tři kusy vysavačů, nicméně mezi nimi jedna červená 418 s elektronickou regulací sacího výkonu a 1-418 včetně kompletního originálního příslušenství a originální prodejní krabicí. Po uzavření Inventury 2016, došlo ke zpracování podkladů, vyplnění formulářů a odeslání přihlášky na Ministerstvo kultury. V polovině listopadu nás navštívila kurátorka sbírek z Národního technického muzea, uskutečnili jsme prohlídku a dlouhý pohovor o naší Sbírce, plánech do budoucna a odeslané přihlášce na MK.

   Prosinec, vánoční čas, a dali jsme si velmi vzácné kousky pod stromeček. Mezi nimi byla ETA 417 v krémové barvě a hnědá ETA 419. Před koncem roku proběhlo osobní jednání na Ministerstvu kultury, ohledně registrace a budoucnosti naší Sbírky.

Loading

Napsat komentář