Rok 2023

Rok 2023 se nese v podobě fyzické práce. Stěhování, nové prostory, ale hlavně nové uspořádání vysavačů, příslušenství a materiálů ke Sbírce. Proběhly rozsáhlé inventury příslušenství, prachových filtrů a oficiálních materiálů.


Na konci roku 2023 je ve Sbírce 297 vysavačů + 27 vysavačů, které přibyly v tomto roce a čekají na zařazení do Sbírky.

Ani v roce 2023 neustal příliv nových kousků do Sbírky. Ale vzhledem k reorganizaci části Sbírky a stěhování, došlo k pozastavení zařazování vysavačů do Sbírky.

Naopak, proběhly rozsáhlé inventury příslušenství k vysavačům, prachových filtrů a náhradních dílů a výsledky jsou hodně uspokojivé. Sbírka má dostatek jak náhradních dílů tak i prachových filtrů pro každý model vysavače.

Kurátor považuje originální příslušenství a originální prachové filtry jako nedílnou součást celé Sbírky. K tomu i přizpůsobuje možnosti skladování a rozšiřování těchto věcí.

Další nedílnou součástí celé Sbírky jsou oficiální materiály ke každému modelu vysavače. Oficiální materiály jsou třeba návody na obsluhu nebo servisní návody či reklamní a propagační materiály z dob, kdy se vysavače prodávaly. Všechny materiály jsou roztříděny do kategorií dle Sbírky a jsou všechny plně digitalizovány pro všechny případy. Není jednoduché tyto materiály získat, ale o to je větší radost, když se podaří návody nebo reklamní materiály sehnat. Vše bylo přehledně sepsáno a zaevidováno.

Rok 2023 přinesl 27 kusů nových přírůstků. Ale vzhledem k různým časově náročným pracím na Sbírce, bylo pozastaveno zařazování vysavačů do Sbírky. Toto zařazování začne v Lednu 2024.

Staly jsme se členy skupiny SBÍRKY GROUP. www.sbirkygroup.cz . Uvidíme co z tohoto projektu nakonec bude …

Loading

Napsat komentář