Série po sobě jdoucích modelů

Série po sobě jdoucích modelů

ETA x403
ETA x440
ETA x406
ETA x407
ETA x408
ETA x409
ETA x417
ETA x454
ETA x403 ETA x440 ETA x406 ETA x407 ETA x408 ETA x409 ETA x417 ETA x454


Pátá kategorie ve Sbírce jsou Série vysavačů po sobě jdoucích. V druhé polovině 80. let začaly vznikat tyto série stejných modelů, které se liší ve funkčnosti, výbavě i fyzickém zpracování. Modely tak tvoří ucelenou sérii stejných vysavačů s různou výbavou. Napříč touto kategorií může najít základní vysavače s omezeným příslušenstvím až po automatické vysavače, kdy jejich elektronika řídí sílu sání dle různých povrchů. V pozdějších letech přibývaly i funkce STAND-BY u některých parkovacích poloh nebo dálkové ovládání na rukojeti hadice.

Aktuální stav:

Počet modelů: 39

Počet vysavačů: 73 kusů


Evidence Série po sobě jdoucích modelů (Kapitola V.)


ETA x403

Modely x403, jejich stavebnicové uspořádání umožňuje variantní provedení. Od základního modelu, který nemá elektroniku až po nejvyšší model, který má automatiku a řídí si sílu sání dle druhu vysávaného povrchu. Společnou charakteristikou této řady je ledkový ukazatel stavu prachového filtru, nesené příslušenství, naviják přívodního kabelu a textilní kazetový filtr společně s papírovým filtrem kazetového typu. Výroba probíhala v druhý polovině 80.let do první poloviny 90. let.


Modely:


ETA x440

Modely x440, vysavače vznikly na základě kooperace s firmou Philips. Celá řada x440 byla určena pouze pro vnitřní trh. Vyráběly se pouze dva modely, které se lišily ve fyzickém provedení. Textilní filtr, mikrofiltr na výstupu vzduchu a naviják přívodního kabelu je základní výbava této řady. Nejvyšší model měl navíc elektronickou regulaci sacího výkonu. Výroba probíhala v druhý polovině 80.let do první poloviny 90. let.


Modely:


ETA x406 (Klasik)

Modely x406, označovány někdy jako KLASIK, byly vysavače nové tvarové koncepce s novými motory. Mikrofiltry na vstupu a výstupu vzduchu, papírový filtr, ukazatel stavu prachového filtru, naviják přívodního kabelu a nesené příslušenství byla základní charakteristika těchto vysavačů. Výroba probíhala v průběhu 90. let.


Modely:


ETA x407 (Optimo)

Modely x407, označovány jako OPTIMO, nástupci modelové řady x406. Vysavače prodělaly designovou úpravu a změnu provozních parametrů. Nesené příslušenství, naviják přívodního kabelu, papírový filtr a mikrofiltry na vstupu a výstupu vzduchu jsou základní charakteristikou těchto vysavačů. Vysavače se vyráběly v druhé polovině 90. let.


Modely:


ETA x408 (Quinto)

Modely x408, označovány jako Quinto, nástupci modelové řady x407 a x406. Proběhla designová úprava, hranaté tvary se změnily na zaoblené tvary. Nesené příslušenství, naviják přívodního kabelu, mikrofiltry na vstupu a výstupu vzduchu a rozmanité příslušenství je základní charakteristika řady x408. Výroba probíhala v druhé polovině 90. let a na přelomu tisíciletí.


Modely:


ETA x409 (Swing, Piccolo)

Modely x409, označovány jako Swing a Piccolo, jednoduché a kompaktní vysavače. Celá řada se vyznačuje jednoduchostí, nízkou váhou a dostatečným sacím výkonem. Ukazatel stavu prachového filtru a mikrofiltry na vstupu a výstupu vzduchu jsou základní charakteristikou této řady. Rozmanité příslušenství a různé funkční doplňky pro nejvyšší model této řady, vytvořily z této řady plně konkurenceschopnou ostatním podlahovým vysavačům.


Modely:


ETA x410 (Astro)

Modely x410, kompaktní celoplastové vysavače s velkým sacím výkonem. Nesené příslušenství, mikrofiltry na vstupu a výstupu vzduchu, naviják přívodního kabelu, elektronická regulace sacího výkonu a barevné variace, to je základní charakteristika této řady vysavačů.


Modely:

ETA 1410


ETA x414 (Draco)

Modely x414, celoplastový kompaktní vysavač s velkým sacím výkonem. Bohaté příslušenství, rozmanité funkční doplňky a univerzálnost použití je charakteristika této řady vysavačů. Barevná variace vysavačů a jejich příslušenství je jeden ze základních znaků této řady. Další jsou ukazatel stavu prachového filtru, mikrofiltry, naviják přívodního kabelu a nesené příslušenství na sací trubce.


Modely:


ETA x415 (Arcus)

Modely x415, kompaktní celoplastové vysavače s vysokým sacím výkonem. Ukazatel stavu prachového filtru, naviják přívodního kabelu, nesené drobné příslušenství v těle vysavače a mikrofiltry na vstupu a výstupu vzduchu to je základní charakteristika této řady.


Modely:


ETA x416 (Windy)

Modely x416, kompaktní celoplastové vysavače s vysokým sacím výkonem a bohatým příslušenstvím. Ukazatel stavu prachového filtru, naviják přívodního kabelu, mikrofiltry na vstupu a výstupu vzduchu a elektronická regulace sacího výkonu je základní charakteristika této řady vysavačů.


Modely:

ETA 1416


ETA x417 (Tiro)

Modely x417, další z kompaktních celoplastových vysavačů s vysokým sacím výkonem. Nesené příslušenství, mikrofiltry na vstupu a výstupu vzduchu, ukazatel stavu prachového filtru a naviják přívodního kabelu je základní charakteristika této řady.


Modely:


ETA x418 (Junior)

Modely x418, jednoduchý celoplastový vysavač, základního provedení. Příslušenství 32mm, naviják přívodního kabelu a ukazatel stavu prachového filtru je charakteristika této řady. Mikrofiltry na vstupu a výstupu vzduch a možnost použít textilní filtr rozšiřují použitelnost této řady.


Modely:

ETA 1418


ETA x419 (Domino)

Modely x419, jednoduchý celoplastový vysavač kompaktních rozměrů. Příslušenství 32mm, naviják přívodního kabelu, mikrofiltry na vstupu a výstupu vzduchu a ukazatel stavu prachového filtru jsou základní prvky výbavy těchto modelů. Modelová řada je složena ze tří vysavačů označovaných jako: 0419 DOMINO, 1419 ZOOM a 2419 BOSCO.


Modely:

ETA 0419


ETA x450 (Proximo)

Modely x450, tato řada se vyznačuje velkým sacím výkonem, bohatým příslušenství včetně zvláštního příslušenství a možností použít HEPA filtr na výstup vzduchu. Mikrofiltry na vstupu a výstupu vzduchu, naviják přívodního kabelu, ukazatel stavu prachového filtru, nesené příslušenství a elektronická regulace sacího výkonu je společná charakteristika celé této řady. Z kraje výroby má příslušenství 32mm průměr, na konci výroby již standardní 35mm průměr.


Modely:


ETA x451 (Galaxie)

Modely x451, jsou odvozeny od úspěšné řady vysavačů x450. Průměr příslušenství 32mm, naviják přívodního kabelu, nesené příslušenství a elektronická regulace sacího výkonu jsou základní prvky této řady.


Modely:

ETA 1451


ETA x454 (Trino)

Modely x454, označovány jako řada Trino. Velmi úspěšná řada vysavačů vyznačující se kompaktností, lehkostí a velkým sacím výkonem. Nesené příslušenství, elektronická regulace sacího výkonu, mikrofiltry na vstupu a výstupu vzduchu, či možnost použití HEPA filtru jsou prvky této řady. Příslušenství má standardní průměr 35mm.


Modely:


ETA x458 (Viva)

Modely x458, neboli řada Viva. Kompaktní a lehký vysavač vyznačující se bohatým příslušenstvím, vysokým sacím výkonem a velmi snadnou obsluhou. Mikrofiltry, ukazatel stavu prachového filtru, naviják přívodního kabelu a příslušenstvím o průměru 32mm jsou znaky celé této řady.


Modely:

ETA 2458


ETA x460 (O3)

Modely x460, další z kompaktních vysavačů vyznačující se vysokým sacím výkonem a rozšířeným příslušenstvím včetně zvláštního příslušenství. Mikrofiltry, ukazatel stavu prachového filtru, naviják přívodního kabelu a další doplňky jsou znaky celé této řady.


Modely:

ETA 1460


ETA x466 (Onyx)

Modely x466, neboli Onyx. Vysavače větších rozměrů s mikrofiltry a HEPA filtrem na výstupu a bohatým příslušenstvím. Nesené příslušenství, ukazatel stavu prachového filtru a naviják přívodního kabelu jsou prvky v základní výbavě této řady.


Modely:

ETA 1466


ETA x471 (Silent)

Modely x471, celoplastové vysavače s vysokým sacím výkonem a bohatým příslušenstvím. Elektronická regulaci sacího výkonu, naviják přívodního kabelu a elektronická signalizace stavu prachového filtru je základní vybavení a charakteristika této modelové řady.


Modely:

ETA 2471


ETA x487 (Preto)

Modely x487, celoplastové vysavače s vysokým sacím výkonem, neseném příslušenstvím a HEPA filtrem. Elektronická regulace sacího výkonu, ukazatel stavu prachového filtru a naviják přívodního kabelu je základní výbava těchto modelů.


Modely:

ETA 1487


ETA x489 (Belo)

Modely x489, celoplastové vysavače s vysokým sacím výkonem a rozšířeným příslušenstvím. Elektronická regulace sacího výkonu, ukazatel stavu prachového filtru, naviják přívodního kabelu a HEPA filtr je základní výbava těchto modelů.


Modely:

ETA 7489


ETA x861 (Novel)

Modely x861, celoplastové vysavače s ECO motorem a rozšířeným příslušenstvím. Naviják přívodního kabelu, ukazatel stavu prachového filtru, elektronická regulace sacího výkonu a HEPA filtr je základní vybavení těchto modelů.


Modely:

ETA 1861


Loading

Napsat komentář