Rok 2017

Oficiální aspekty Sbírky a Projektu, rozšiřování Sbírky.

Tak to máme oficiálně 🙂 Sbírka je zaregistrovaná u Ministerstva kultury a kurátor je členem Asociace muzeí a galerií.


Na konci roku 2017 je ve Sbírce 185 vysavačů.


 


 


 

Rok 2017 se nese v duchu velkých změn, přírůstků a oficiálních záležitostí kolem Sbírky a celého Projektu. Leden je ve znamení přírůstků 4 vysavačů a dalším rozšiřování modelu ETA 413. Vysavače jsou plně funkční a mají originální příslušenství.

   Únor je laděn v odpočinkovém duchu a doplňování Projektu v Evidenci a dalších materiálů nezbytných pro Sbírku.

   V březnu přibylo dalších sedm vysavačů. Mimo jiné i nové vysavače darované jako sponzorský dar. Konkrétně ETA 2502 Mio Digi a ETA 2481 Canto. Oba tyto vysavače jsou zařazeny do Sbírky a Projektu, ale slouží pro běžný úklid našich domácností. V tomto měsíci jsme byly oficiálně zařazeny do Centrální evidence sbírek pod záštitou Ministerstva kultury. Kurátor Sbírky má oficiální status Muzejník. V březnu se též podařilo sehnat model ETA 0402, který byl určený na export a prodával se pod označením Iskra TS 650. Vysavač byl určen pro jugoslávský trh.

   Blíží se 12. výročí Sbírky a Projektu a v dubnu se rozšiřuje Sbírka o dalších šest vysavačů. Rozšířil se model ETA 417 o další kusy a přibyl jeden kus oblíbené řady kurátora, a to ETA 1-419.

   Květen je ve znamení oslav a hodnocení 12. let celého Projektu a Sbírky. Do projektu přibyly vitríny pro vystavení vysavačů, a to buď různých modelů, nebo jednoho modelu s kompletním příslušenstvím. V květnu nepřibyl žádný vysavač.

   V červnu přibyly tři vysavače, a to ETA 7400 z roku 1986. Tento vysavač nemá z výroby plastový kryt prostoru pro elektronickou regulaci. Tato kombinace je poměrně zvláštní a je jediný, který to má z těchto modelů ve Sbírce. A rozšířila se skupina Série po sobě jdoucích modelů o typ ETA 1414 a 2414 nazvané Draco. Mimo jiné probíhají přípravy na každoroční inventuru, která je již několik let stanovena na Červenec daného roku. Proběhla příprava podkladů a sepsání důležitých úkolů.

   Červenec přinesl šest vysavačů do Sbírky. Rozšířil se model 3408 o další kusy, a hlavně přibyl v bílé barvě. Pro nás celkem vzácný kus. Také proběhla inventura, nové řazení krabic, nové uložení vysavačů a začalo postupné sdružování stejných nebo příbuzných modelů do stejných krabic. Během inventury došlo i prostorovému uspořádání uložení vysavačů, tedy krabic. Vznikly nové foto sady, videa a všechny vysavače byly zkontrolovány, utřeny od prachu, byla porovnána Evidence a vyfoceny všechny QR kódy umístěné na vysavačích. Bylo roztříděno příslušenství a striktně odděleno od příslušenství, které není originální. Neoriginální (universální či od jiné značky) bylo uloženo do samostatných krabic.

   Srpen se nesl v duchu rozšiřování skupiny Série po sobě jdoucích vysavačů. Přibyl velmi důležitý model ETA 2408. Velice hezká ETA 412 z roku 1977 ve světle modré barvě, hnědá ETA 413 určená na vývoz a nese na sobě německý popis a další kus modelu ETA 0424 s označením Dilem, též určený na vývoz. Vysavač má originální příslušenství, a dokonce i originální krabici.

   Září je každoročně ve znamení pravidelné zahraniční spolupráce. Přibylo osm kusů vysavačů, které byly zakoupeny, vyměněny či jsme dostali jako dar v zahraničí. Průběžně je upravován vlastní web, Facebook se rozrůstá a kanál na Youtube získává čím dál tím více pravidelných odběratelů. Kurátor Sbírky si udělal radost a pořídil si jeden kus modelu ETA 0400, jeho citovka.

   Říjen se nese ve znamení úprav Projektu, úpravy webu a dokončování inventury. V tomto měsíci nepřibyly žádné vysavače.

   V listopadu jsme překročili 50. tis shlédnutí na Youtube, 50 stálých odběratelů tohoto kanálu, 105 lajků na Facebooku a počet vysavačů dosáhl 180 kusů. V tomto měsíci přibyly dva kusy vysavačů. Též jsme se byli podívat na výstavě ETA výrobků v Pardubicích.

   Prosinec se nese v duchu dalších úspěchů. Kurátor Sbírky se stal oficiálním členem Asociace muzeí a galerií ČR. Do Sbírky přibylo pět kusů vysavačů. Nejvzácnější je model ETA 417 z roku 1977, který je původní barvy, ve kterých byl vyráběn na začátku jeho produkce.

Loading

Napsat komentář