Rok 2007

Vznik nových galerií a přibyl vysavač do Historických kousků.

Fotky doznaly trochu změny a už se snažím to fotit aspoň stejně 🙂 Pomalu vzniká koncept Projektu.


Na konci roku 2007 je ve Sbírce 22 vysavačů.


 

Březen tohoto roku byl velmi úspěšný z důvodu získání vysavače Elektro-Praga 401 Standard. Vysavač je funkční a v zachovalém stavu. Byla zachována pouze původní sací hadice. Téhož měsíce se Sbírka rozšiřuje o další vzácný kousek a to ETA 412 (model 79). Vysavač je kompletně zachován v původním stavu a co je důležité, má kompletní příslušenství ve výborném stavu včetně brašny na toto příslušenství.

   17.03.2007 jsem nafotil veškeré příslušenství od hubic přes hadice až po prachové filtry. Tato galerie dala základ původní tvorbě ETA Příslušenství vysavačů. Téhož dne byl získán vysavač ETA 2406 (model 94). Vysavač byl získán bez příslušenství, pouze se sací hadicí. Vysavač byl na konci března podruhé zdokumentován a byl k němu vytvořen popis. Projekt vysavače pokračuje a skenuji obrázky a různé materiály, jedná se především o návody na vkládání filtrů do vysavačů.

   Na konci měsíce června přibyly další kousky do Sbírky. Byl to vysavač ETA 1-418. Druhý den přibyl vysavač ETA 2400 (model 88). Vysavač byl získán s původní sací hadicí, sací trubky a podlahová hubice byli též součásti vysavače. Na konci měsíce vznikla Extra galerie porovnání vysavačů ETA 418 a ETA 1-418.

   Počátkem července vzniká další Extra galerie vysavačů ETA 2400 x ETA 2400 x ETA 2400. Následující den byl získán vysavač ETA 3400 (model 94). Tento vysavač je kompletně zachovalý a funkční. Byl získán ovšem bez příslušenství a to i bez hadice. O pár dní byly získány cenné kousky v podobě historických vysavačů Elektro-Praga V300 a druhý zatím nezjištěný model. Oba dva modely se datují do období před druhou světovou válkou. Tedy unikáty. Model V300 byl získán včetně kompletně zachovalého příslušenství. Projekt vysavače pokračuje a materiálu přibývá a vlastní tvorba se rozšiřuje.

Loading

Napsat komentář