Upozornění návštěvníkům

© aneb Duševní vlastnictví

Je mnoho lidí, kteří tuto problematiku neřeší. Něco na internetu najdou, vezmou, použijí. Bez svolení, bez udání zdroje či autora.

Někteří to dělají nevědomě (menší skupina lidí), někteří zcela vědomě a s určitým záměrem (větší skupina lidí).

Základem slušného chování je umět požádat, pokud mám o něco zájem. Musí se samozřejmě počítat i s tím, že člověk nepochodí. Samozřejmostí je sdělit přesně, pro jaké účely budou požadované materiály určeny. Je velký rozdíl v tom, jestli fotografie/videa/dokumenty použije někdo čistě pro svoje vlastní potřeby, ať už jako pozadí na plochu, evidenci či soukromý web, nebo jako materiál pro inzerci či poptávku či cokoli jiného, co dotyčného obohatí, tedy komerčně.

Nemám problém s poskytnutím fotografií, videí čí ostatních materiálů týkajících se Sbírky z tohoto webu pro další publikování či jiné užití.

Není problém se dohodnout, ale i já mám své požadavky. Vždy trvám minimálně na uvedení zdroje jako aktivního odkazu.

Stačí přitom opravdu málo. Mít v sobě trochu slušnosti, trochu svědomí a soudnosti. Vše je o domluvě a rozumní lidé se domluví. Je nutno respektovat požadavky poskytující strany. A pokud je to možné, snažit se prostřednictvím dialogu dojít k oboustranné spokojenosti.

Všechny fotografie, videa a dokumenty (vyjímaje návodů na obsluhu, servisní dokumentace a produktových listů) jsou mým vlastním dílem! Vyhrazuji si právo tyto texty měnit!

Šíření textů a mého díla lze pouze s mým písemným souhlasem!

Všechny fotografie, videa a vytvořené dokumenty obsahuji Copyright © Dexies a od 25.10.2019 nově © Projekt vysavače.

Loading

Napsat komentář