Zvláštní příslušenství

Zvláštní příslušenství

IMG_1454
IMG_1452
IMG_1451
IMG_1443
IMG_1435
IMG_1440
IMG_1454 IMG_1452 IMG_1451 IMG_1443 IMG_1435 IMG_1440


Zvláštní příslušenství nebylo součástí každého vysavače. Toto příslušenství vyžadovalo od vysavače určitou přípravu, třeba integrovanou elektrickou zásuvku nebo možnost připojit hadici na výstup vzduchu.


Turbo hubice:

Hubice pracuje na principu nasávaného vzduchu, který pohání kartáč. Hodí se pro vysávání koberců s dlouhým vláknem a do domácností se zvířaty s chlupy. Tato hubice byla vyráběna až koncem 80. let a v průběhu 90. let. Starší vysavače neměly k dispozici tuto hubici. Nové vysavače mají upravený typ této hubice, která má označení NERO. Současné turbo hubice jsou jednoduše rozebíratelné a dají se tak dobře vyčistit.


Testování turbo hubic


Elektrický rotační kartáč:

Tento rotační kartáč má vlastní elektromotorek a je poháněn proudem z integrované zásuvky na těle vysavače. Kartáč nelze použít u vysavačů, které nemají tuto zásuvku. Kartáč patří do zvláštní výbavy vysavačů, které mají elektrickou zásuvku. Starší modely x400 a moderní vysavače x450, x454 atd.
Šamponovací hubice:

Tato hubice patří do zvláštního příslušenství vysavače a nebyla standardně dodávána s vysavačem. Tato hubice slouží pro mokré čištění koberců a funguje na principu vyfukovaného vzduchu z vysavače. Tedy vysavač musí být k tomu uzpůsoben a je zde požadavek na výstup vzduchu umožňující připojení hadice. Toto příslušenství se vesměs týkalo řady x400 a některých „doutníkových“ modelů. Hubice se dělaly ve dvou barevných provedeních, šedém a hnědém.Testování šamponovací hubiceSpeciální hubice na tvrdé podlahy a matrace:

Tyto hubice patří do zvláštního příslušenství a nejsou standardně dodávány s příslušenstvím vysavače. Hubice se dají tedy samostatně koupit. Hubice na tvrdé podlahy pracuje na principu proudícího vzduchu a při položení na podlahu se roztočí kartáčové vlasce a zametají podlahu. Druhá speciální hubice je určena na matrace a čalounění. Funguje na stejném principu jako hubice na tvrdé podlahy. Po přiložení na povrch se roztočí kartáčové vlasce a proudícím vzduchem se vysávají nečistoty.


ETA 980, ETA 980 Premium
ETA 980, ETA 980 Premium


Další videa najdete na Youtube:

https://www.youtube.com/channel/UCVt4Jp21B7wEBtrVRawxkPQ

Loading

2 komentáře: „Zvláštní příslušenství

  1. Zajímalo by mě, jestli někdy nějakýho blba pak napadlo vysát ty bublinky od tý šampónovací hubice 😀

Napsat komentář