Série po sobě jdoucích modelů

Vysavače jsou stejné modelové řady, liší se ve stupni výbavy, funkčnosti, ale i v použití prachových filtrů. U některých modelů ve Sbírce je možnost kombinace textilního filtru s papírovým, ale u většiny novějších modelů se používá již papírový filtr samostatně v kombinaci s mikrofiltry před a za motorem. U novějších řad lze místo papírového filtru využít textilní filtr, který po vyprázdnění můžeme opětovně použít. Modely mají různé ukazatele stavu prachového filtru, které závisí na stupni výbavy vysavačů. Některé ukazatelé jsou elektronické (řada x403, x407), ale převážná část modelů má mechanické ukazatele pracující na principu podtlaku nasávaného vzduchu vysavačem. Modelová řada x440 dokonce žádný ukazatel stavu prachového filtru nemá.


Vysavače řady ETA x403

Vysavače jsou identické, liší se jen ve stupni výbavy a funkčnosti. Prostor pro prachový filtr, mikrofiltry, papírové a textilní filtry jsou stejné a jsou zaměnitelné. Řada x403 má elektronický ukazatel stavu prachového filtru.


Vysavače řady x440

Vysavač vznikl ve spolupráci s firmou Philips. Textilní filtr je samozřejmostí a dá se zkombinovat s papírovým filtrem, což následně umožňovalo lepší a hygieničtější manipulaci s filtrem. Na výstup vzduchu je navíc umístěn mikrofiltr, který filtruje vyfukovaný vzduch. Vysavač ovšem nemá ukazatel stavu prachového filtru. Papírový filtr je shodný s filtry, které se používají u „doutníkových“ vysavačů.


Vysavače řady ETA x406 (Klasik)

Řada x406 Klasik používá kombinaci papírového filtru s mikrofiltry umístěnými před a za motorem. V průběhu výroby přibyly další dva mikrofiltry na výstupu vzduchu. Ukazatel stavu prachového filtru je mechanický.


Vysavače řady x407 (Optimo)

Řada x407 má shodné papírové filtry s řadou x406. Mikrofiltry umístěné před motorem jsou též shodné s řadou x406, ale mikrofiltr za motorem se liší. Typ 7407 je označen jako ECO a má oproti nižším modelům 6ti násobnou filtraci. Modelová řada x407 má mechanické ukazatele stavu prachového filtru, kromě provedení modelu s ovládáním na rukojeti hadice.


Vysavače řady x408 (Quinto)

Vysavač vychází ze starší modelové řady x406 x407. Papírové filtry jsou shodné s modelovou řadou x406 a x407. Mikrofiltry před motorem se též shodují, ale za motorem se opět liší (to odděluje tyto tři řady). model 0408 je označen ECO a má sedminásobnou filtraci. Ukazatel stavu prachového filtru je mechanický, kromě modelu, který místo elektronické regulace používá systém AUT (automatické nastavení sacího výkonu).


Vysavače řady x409 (Piccolo)

Modelová řada x409 má papírový filtr v kombinaci s mikrofiltry před motorem a za motorem. U této řady lze místo papírového použít též textilní filtr, který lze opakovaně po vyprázdnění použít. Ukazatel stavu prachového filtru je mechanický.


Vysavače řady x410 (Astro)

Mikrofiltry před a za motorem jsou standardní výbavou. kombinace textilního a papírového filtru se již nepoužívá a lze osadit jen papírový filtr. Kompletní filtrace je 5ti násobná. Ukazatel stavu prachového filtru je mechanický.


Vysavače řady x414 (Draco)

Řada x414 využívá systém kombinace papírového filtru společně s mikrofiltry před a za motorem. Papírový filtr můžeme vyměnit za textilní filtr, který po vyprázdnění lze opětovně použít. Vysavače mají mechanický ukazatel stavu prachového filtru.


Vysavače řady x417 (Tiro)

Kombinace papírového filtru s mikrofiltry umístěnými před a za motorem je základ filtrace této řady vysavačů. Pro tyto vysavače nelze použít textilní filtr místo papírového filtru. Ukazatel stavu prachového filtru je mechanický.


Vysavače řady x418 (Junior)

Modelová řada x418 používá kombinaci papírového filtru společně s mikrofiltry před a za motorem. Místo papírového filtru lze použít i textilní filtr, který po vyprázdnění lze opětovně použít. Tato modelová řada má mechanický ukazatel stavu prachového filtru.


Vysavače řady x450 (Proximo)

Papírový filtr, kombinace mikrofiltrů před a za motorem společně s HEPA filtrem tvoří ucelenou filtraci řady x450. Místo papírového filtru můžeme použít textilní filtr, který po vyprázdnění můžeme opětovně použít. Vysavače mají mechanický ukazatel stavu prachového filtru.


Vysavače řady x454 (Trino)

Tak jako předešlá řada x450, tak i řada x454 využívá kombinaci mikrofiltrů, HEPA filtru a papírového filtru k filtraci nasávaného vzduchu vysavače. Též je možné využít textilní filtr místo papírového, který po vyprázdnění lze opětovně použít. Řada x454 má mechanický ukazatel stavu prachového filtru.


Vysavače řady x460 (O3)

Zjednodušená řada x460 používá kombinaci papírového filtru s mikrofiltry umístěnými před a za motorem. HEPA filtr není k dispozici pro tuto řadu. Součástí této modelové řady je mechanický ukazatel stavu prachového filtru.


Vysavače řady x466 (Onyx)

Řada x466 používá kombinaci papírového filtru, mikrofiltrů před a za motorem společně s HEPA filtrem na výstupu vzduchu z vysavače. Papírový filtr lze nahradit textilním filtrem, který po vyprázdnění lze opětovně použít. Vysavače mají mechanický ukazatel stavu prachového filtru.


Napsat komentář