Doutníkové vysavače

Vysavače mají textilní filtr, doplněný o papírový filtr. Použití papírového filtru, zlepšovalo hygienu při manipulaci s tímto filtrem.


ETA 406, ETA 409, ETA 410 a ETA 411

Tyto vysavače mají stejný tvar a velikost textilního filtru a tím pádem i papírového filtru. Tyto vysavače mají i shodný prostor pro prachový filtr. Tento prostor je též shodně oddělen od motorové části kovou mřížkou, přes kterou proudí nasátý a přefiltrovaný vzduch.


ETA 408 (414)

Vysavač je vybaven textilním filtrem, hranatého tvaru. I přes toto odlišné tvarové uspořádání lze do tohoto vysavače použít stejný papírový filtr jako pro modely ETA 406, 409, 410, 411 atd. Prostor pro prachový filtr je oddělen od motorového prostoru kovovou mřížkou, která nese tvar celého vysavače a je tedy hranatá.


ETA 412, ETA 416, ETA 418 a ETA 419

Tyto vysavače se vyznačují stejným tvarem a provedením. U těchto modelů byla kombinace textilního a papírového filtru zcela běžná. Prostor pro prachový filtr je oddělen od motorového prostoru kovovou mřížkou, kterou proudí nasátý a přefiltrovaný vzduch. U těchto modelů se začaly poprvé objevovat ukazatelé stavu prachových filtrů, tedy jejich plnosti.


ETA 1-418 a ETA 1-419

Tyto vysavače jsou odvozeny od starších modelů ETA 418 a ETA 419. Vysavače mají shodné provedení i tvar. Textilní a papírový filtr jsou naprosto shodné jako se staršími modely. Vysavače se liší pouze ve způsobu oddělení prostoru pro filtr a motorového prostoru. U těchto modelů již není kovová mřížka, která by oddělila tento prostor, ale plastový kryt motoru. Samotný motor dospěl též některých změn.

Napsat komentář