Ostatní vysavače

Tato kapitola zahrnuje všechny vysavače, které nebyly zařazeny do předchozích kapitol. Tyto vysavače se vyznačují třeba tím, že se vyráběl jen jeden model, nebo tvarem či funkčností. Nejde ani říci, že by měly společné prvky, krom toho, k čemu jsou určeny. V této kapitole najdeme starší vysavače ze 70. let, ale i novější třeba z roku 2006.

ETA 0402

Jednoduchý a základní model vysavače. Vysavač má plechový plášť a plastové doplňky v podobě krytu motoru a krytu prostoru prachového filtru (barevně rozlišeno). Vysavač je určen pro menší plochy s prakticky nulovou výbavou. Na výstup vzduchu lze připojit hadici a tím využít vysavač k dalším činnostem. Absence elektronické regulace sacího výkonu, ukazatele stavu prachového filtru, elektrické zásuvky či navíjení napájecího kabelu dělá z tohoto vysavače velmi jednoduchý model.

Shrnutí modelů 0402

ETA 0405

Vysavač je jednoduchého konceptu. Tělo vysavače je celoplastové. Plastové doplňky jako vypínač či kolečka jsou odlišeny jinou barvou od těla vysavače. Na vstupu vzduchu před motorem je umístěný mikrofiltr. Nad ústím pro připojení hadice je umístěn jednoduchý ukazatel stavu prachového filtru. Vysavač nemá naviják přívodního kabelu, elektrickou zásuvku ani elektronickou regulaci sacího výkonu. V průběhu výroby se měnila barva provedení, ale i technická stránka vysavače. Jedná se o nástupce řady 0402.

Shrnutí modelů 0405

ETA 413

Vysavač ETA 413 má plechový plášť s plastovými doplňky. Plastové madlo, ozdobná mřížka na výstupu vzduchu a plastová víka, kdy jedno kryje naviják přívodního kabelu a motor, druhý prostor pro prachový filtr a plastová kolečka. Tento model se vyráběl ve dvou technických specifikacích a to konkrétně bez elektronické regulace sacího výkonu a s regulací. To řadí tento vysavač do střední třídy. Vysavač nemá elektrickou zásuvku pro připojení elektrického rotačního kartáče. Zvláštnost tohoto modelu je, že připojení hadice je šroubovací, jak na straně vstupu, tak i výstupu vzduchu. Jedná se o poměrně vzácný kus, těchto modelů nebylo vyrobeno mnoho.

Shrnutí modelů 413

ETA 417

Vysavač je „předchůdce“ modelových řad ETA 0400 a 2400 a nástupce modelu 413. Tělo vysavače je celoplastové a dvoubarevné. Tento model se vyráběl pouze v jedné technické specifikaci, v průběhu výroby se měnila jen barva těla a doplňků. Vysavač je střední třídy, kdy obsahuje doplňky typu: ukazatel stavu prachového filtru, naviják přívodního kabelu, nášlapná tlačítka či možnost připojit hadici na výstup vzduchu. Modelová řada 417 nemá elektronickou regulaci sacího výkonu ani elektrickou zásuvku pro elektrický rotační kartáč. Jedná se o poměrně vzácný kousek, protože těchto vysavačů nebylo mnoho vyrobeno.

Shrnutí modelů 417

ETA 2409

Jednoduchý a kompaktní vysavač, který je určen pro malé nenáročné plochy. Tento model je vybaven elektronickou regulací sacího výkonu a mikrofiltry na vstupu a výstupu vzduchu. Tento model byl dodáván i s popruhem na rameno, aby byl lépe přenositelný. Výstup vzduchu neumožňuje připojení hadice a tedy vysavač nelze využít k dalším doplňkovým činnostem. Vysavač vzhledem ke svým rozměrům nemá naviják přívodního kabelu a nemá ani elektrickou zásuvku pro připojení elektrického rotačního kartáče.

Shrnutí modelů 2409

ETA 1410

Kompaktní vysavač s vysokým sacím výkonem. Tento typ je nejvyšší v modelové řadě x410. Vysavač má elektronickou regulaci sacího výkonu, tři parkovací polohy a kompaktní držák na prachový filtr, pro hygienickou výměnu po jeho naplnění. Pětinásobná filtrace včetně vstupního a výstupního mikrofiltru jsou shodné pro celou modelovou řadu x410.  Celé modelové řadě ovšem chybí elektrická zásuvka pro připojení elektrického rotačního kartáče.

Shrnutí modelu 1410

ETA 1460

Kompaktní vysavač s vysokým sacím výkonem a mikrofiltry. Vysavač je vybaven elektronickou regulací sacího výkonu, navijákem přívodního kabelu, mikrofiltrem na vstupu vzduchu do motoru a mikrofiltrem na výstupu vzduchu z motoru. Jako zvláštní výbavu lze dokoupit HEPA filtr. Tento model nemá elektrickou zásuvku pro připojení elektrického rotačního kartáče. Průměr příslušenství je 32mm a používá „cvočky“ na sacím kolenu, trubkách a příslušenství, tak jako model 6450.

Shrnutí modelu 1460

Napsat komentář