Série po sobě jdoucích modelů

Tyto vysavače jsou z jedné série. Mají shodné tvary těla, stejnou filtraci a stejné použití prachových filtrů a to jak textilních, tak i papírových. Jednotlivé modely se liší ve stupni vybavenosti a tím i ve funkčnosti. Od základních modelů, až po luxusně vybavené modely či modely pro alergiky s velmi účinnou filtrací. Tahová, otočná či přepínací regulace sacího výkonu, ukazatelé stavu prachového filtru, mikrofiltry či papírové nebo látkové filtr. To jsou shodné znaky pro vysavače, které tvoří jednu ucelenou řadu.

ETA x403

Vysavače mají shodný design i základní funkčnost. Základní funkčnost spočívá ve shodném výstupu vzduchu, sacím prostoru, připojení hadice či ovládání navíjení přívodního kabelu a tlačítka zapínání/vypínaní. Vysavače obsahují mikrofiltry na vstupu a výstupu vzduchu z motoru. Na výstup nelze připojit hadici a využít tak vysavač pro další činnosti. Všechny modely mají nesené příslušenství nad sacím prostorem. Základní model obsahuje jen ukazatel stavu filtru, kdežto nejvybavenější model má elektronickou plynulou regulaci sacího výkonu nebo je automat a elektronika řídí sílu sání.

Shrnutí modelové řady x403

Shrnutí modelu 0403

Shrnutí modelu 1403

Shrnutí modelu 3403

ETA x440

Vysavače jsou výsledkem kooperace s holandskou firmou Philips. Plášť vysavače tvoří spodní a vrchní díl pláště a přední kryt. Tyto díly jsou vyrobeny z materiálu ABS. Spodní plášť má ocelovými planžetami a křížovými šrouby zabudována pojezdová kola z polyamidu. Vrchní plášť je prodloužen o manipulační držadlo, je zde umístěna klapka vypínače, klapka navijáku, závěr předního víka, odnímatelná mřížka pro výfukový vzduch a mikrofiltr.

Shrnutí modelové řady x440

Shrnutí modelů 0440

Shrnutí modelů 1440

ETA x406 (Klasik)

Vysavače jsou shodného provedení, mají celoplastové tělo, nesené příslušenství nad sacím prostorem a dva mikrofiltry umístěné na vstupu a výstupu vzduchu. Ukazatel stavu prachového filtru je součástí celé řady. Ukazatel pracuje na mechanickém principu. Naviják přívodního kabelu je součástí každého modelu. Řada x406 je označována jako Klasik, která dala základ pozdějším modelům, odvozených od tohoto typu.

Shrnutí modelové řady x406

Shrnutí modelů 1406

Shrnutí modelů 2406

ETA x407 (Optimo)

Vysavače vycházejí koncepčně z modelů x406. Byl změněn design plastového těla vysavače, barevné provedení, tvar panelu a tlačítek. Všechny modely mají mikrofiltry na vstupu a výstupu vzduchu. Předělaný ukazatel stavu prachového filtru. Základní model nemá elektronickou regulaci sacího výkonu, kdežto nejvybavenější model používá systém automatiky, kdy si řídí sací výkon sám. U jednoho modelu dokonce bylo použito ovládání na hadici. Vyšší modely mají diodovou kontrolu na panelu různých funkcí. Vysavače jsou vybaveny tepelnou pojistkou proti přehřátí, vyšší modely mají i signalizaci přehřátí.

Shrnutí modelové řady x407

Shrnutí modelů 2407

Shrnutí modelu 7407

ETA x408 (Quinto)

Quinto, které vychází z předešlého modelu x407. Tvar doznal změn, včetně funkčnosti. Vysavače jsou odstupňovány podle výbavy a jejich provedení. Model 3408 je určen pro alergiky, model 7408 je nejvyšší model, který má automatiku na řízení sacího výkonu. U této řady již nebyla použita elektronická regulace sacího výkonu na držadle hadice. Všechny prvky se nacházejí na pracovním panelu vysavače. Vysavače se liší v provedení elektronické regulace sacího výkonu a to buď tahová, nebo otočná. I tato řada má nesené příslušenství, které je umístěno nad sacím prostorem, ale na rozdíl od předešlých modelů je odděleno od tohoto prostoru.

Shrnutí modelové řady x408

Shrnutí modelů 2408

Shrnutí modelů 3408

Shrnutí modelů 7408

ETA x414 (Draco)

Kompaktní vysavač s vysokým sacím výkonem. V průběhu výroby vznikly 3 modely, 0414, 1414 a 2414. První model byl bez elektronické regulace, ale motor byl stejný jako další modely. Vysavač 1414 byl vybaven elektronickou regulací (tahovou), mikrofiltry na vstupu a výstupu vzduchu, navijákem přívodního kabelu a ukazatelem stavu prachového filtru. Model 2414 se liší od předchozího pouze v příslušenství a v tom, že jedna parkovací poloha vysavač „uspala“. K nejvyššímu modelu byl dodáván i popruh pro přenášení.

Shrnutí modelové řady x414

Shrnutí modelu 1414

Shrnutí modelu 2414

ETA x417 (Tiro)

Další z řady kompaktních vysavačů s vysokým sacím výkonem. Sací výkon 390W zaručuje kvalitní úklid na všech druzích podlah či koberců. Šestinásobná filtrace, papírový filtr, dva mikrofiltry na vstupu vzduchu a jeden mikrofiltr na výstupu vzduchu z motoru, naviják přívodního kabelu, ukazatel stavu prachového filtru a nesené příslušenství, to je společná charakteristika řady x417. Model 2417 má navíc elektrickou zásuvku pro připojení elektrického rotačního kartáče.

Shrnutí modelové řady x417

Shrnutí modelu 1417

Shrnutí modelu 2417

Napsat komentář