Víceúčelové vysavače

Tyto vysavače umožňují vysávat klasický prach, vodu a vyšší modely umějí i prát koberce či čistit okna. Vysavače jsou hrncovitého tvaru a dal jim základ právě vysavač Elektro-Praga 400 Pluto, první hrncovitý vysavač vyrobený závodem Elektro-Praga. Tento historický vysavač byl určen pouze k suchému vysávání prachu. V mladší historii najdeme řadu x404, která byla zpočátku vyvinuta ve spolupráci s firmou Rowenta a vysavač měl označení ETA 0404. Tento model byl hrncovitého tvaru, ovšem s vysáváním tekutin neměl nic společného. Byl určen jen pro suché uklízení. Postupně následovaly modely 1, 2 a 3404, které již firma ETA vyvinula sama a byly určeny i pro mokrý úklid. ETA 3404 je nevyšší model v této kategorii a má nejen elektronickou regulaci sacího výkonu, ale i speciální nástavce na čištění oken.


ETA 0404

Druhý model vysavače hrncovitého tvaru. První byl 400 Pluto, vyráběný v 50. letech minulého století. Tento model vysavače byl vyvíjen ve spolupráci s firmou Rowenta. Vysavač má dvojí označení, u nás se prodával pod typovým označením ETA 0404, v zahraničí se uváděl jako RB14 a měl navíc elektrickou zásuvku pro připojení dalších zařízení. Na našem trhu tato úprava nebyla k dispozici. Tento vysavač se spíše hodil pro velké plochy či do dílny. Vysoko objemový prachový filtr zajišťoval dlouhodobé užívání bez nutnosti měnit filtry. Konstrukce vysavače neumožňuje použití navijáku přívodního kabelu.

Shrnutí modelu 0404

ETA 0404 (1988), #27

ETA 2404

Vysavač je hrncovitého tvaru. První vysavač hrncovitého tvaru byl ETA 400 Pluto, vyráběný v 50. letech minulého století. Model je střední provedení celé víceúčelové řady 1, 2 a 3404. Oproti vyššímu modelu, vysavač nemá elektronickou regulaci sacího výkonu, ale má nádobu a čerpadlo pro čisticí prostředek a klasické příslušenství. Vysoko objemový prachový filtr zajišťoval dlouhodobé užívání bez nutnosti měnit filtry. Konstrukce vysavače neumožňuje použití navijáku přívodního kabelu. Vysavač nemá elektrickou zásuvku pro připojení elektrického rotačního kartáče.


 

ETA 3404

Vysavač je hrncovitého tvaru. První vysavač hrncovitého tvaru byl ETA 400 Pluto, vyráběný v 50. letech minulého století. Tento model je nejluxusnější provedení celé víceúčelové řady 1, 2 a 3404. Oproti starším modelům má vysavač elektronickou regulaci sacího výkonu, nádobu a čerpadlo pro čisticí prostředek a bohaté příslušenství. Vysoko objemový prachový filtr zajišťoval dlouhodobé užívání bez nutnosti měnit filtry. Konstrukce vysavače neumožňuje použití navijáku přívodního kabelu. Vysavač nemá elektrickou zásuvku pro připojení elektrického rotačního kartáče.

Shrnutí modelu 3404

ETA 3404 (2006) #23

ETA 0412

Víceúčelový vysavač, který již hrncovitého provedení. Vysavač doznal změn v konstrukci. Model umožňuje suché i mokré vysávání a základní výbavou je sada pro čištění oken, koberců či čalounění mokrou cestou. Hadice pro mycí roztok je integrována do sací hadice a odpadá upevňování hadičky k sací hadici. Provedení 0412 nemá možnost ohřívat vodu pro mokré čištění teplou vodou.


 

Napsat komentář