Rok 2017

   Rok 2017 se nese v duchu velkých změn, přírůstků a oficiálních záležitostí kolem Sbírky a celého Projektu. Leden je ve znamení přírůstků 4 vysavačů a dalším rozšiřování modelu ETA 413. Vysavače jsou plně funkční a mají originální příslušenství.

   Únor je laděn v odpočinkovém duchu a doplňování Projektu v Evidenci a dalších materiálů nezbytných pro Sbírku.

   V březnu přibylo dalších sedm vysavačů. Mimo jiné i nové vysavače darované jako sponzorský dar. Konkrétně ETA 2502 Mio Digi a ETA 2481 Canto. Oba tyto vysavače jsou zařazeny do Sbírky a Projektu, ale slouží pro běžný úklid našich domácností. V tomto měsíci jsme byly oficiálně zařazeny do Centrální evidence sbírek pod záštitou Ministerstva kultury. Kurátor Sbírky má oficiální status Muzejník. V březnu se též podařilo sehnat model ETA 0402, který byl určený na export a prodával se pod označením Iskra TS 650. Vysavač byl určen pro jugoslávský trh.

   Blíží se 12. výročí Sbírky a Projektu a v dubnu se rozšiřuje Sbírka o dalších šest vysavačů. Rozšířil se model ETA 417 o další kusy a přibyl jeden kus oblíbené řady kurátora, a to ETA 1-419.

   Květen je ve znamení oslav a hodnocení 12. let celého Projektu a Sbírky. Do projektu přibyly vitríny pro vystavení vysavačů, a to buď různých modelů, nebo jednoho modelu s kompletním příslušenstvím. V květnu nepřibyl žádný vysavač.

   V červnu přibyly tři vysavače, a to ETA 7400 z roku 1986. Tento vysavač nemá z výroby plastový kryt prostoru pro elektronickou regulaci. Tato kombinace je poměrně zvláštní a je jediný, který to má z těchto modelů ve Sbírce. A rozšířila se skupina Série po sobě jdoucích modelů o typ ETA 1414 a 2414 nazvané Draco. Mimo jiné probíhají přípravy na každoroční inventuru, která je již několik let stanovena na Červenec daného roku. Proběhla příprava podkladů a sepsání důležitých úkolů.

   Červenec přinesl šest vysavačů do Sbírky. Rozšířil se model 3408 o další kusy, a hlavně přibyl v bílé barvě. Pro nás celkem vzácný kus. Také proběhla inventura, nové řazení krabic, nové uložení vysavačů a začalo postupné sdružování stejných nebo příbuzných modelů do stejných krabic. Během inventury došlo i prostorovému uspořádání uložení vysavačů, tedy krabic. Vznikly nové foto sady, videa a všechny vysavače byly zkontrolovány, utřeny od prachu, byla porovnána Evidence a vyfoceny všechny QR kódy umístěné na vysavačích. Bylo roztříděno příslušenství a striktně odděleno od příslušenství, které není originální. Neoriginální (universální či od jiné značky) bylo uloženo do samostatných krabic.

   Srpen se nesl v duchu rozšiřování skupiny Série po sobě jdoucích vysavačů. Přibyl velmi důležitý model ETA 2408. Velice hezká ETA 412 z roku 1977 ve světle modré barvě, hnědá ETA 413 určená na vývoz a nese na sobě německý popis a další kus modelu ETA 0424 s označením Dilem, též určený na vývoz. Vysavač má originální příslušenství, a dokonce i originální krabici.

   Září je každoročně ve znamení pravidelné zahraniční spolupráce. Přibylo osm kusů vysavačů, které byly zakoupeny, vyměněny či jsme dostali jako dar v zahraničí. Průběžně je upravován vlastní web, Facebook se rozrůstá a kanál na Youtube získává čím dál tím více pravidelných odběratelů. Kurátor Sbírky si udělal radost a pořídil si jeden kus modelu ETA 0400, jeho citovka.

   Říjen se nese ve znamení úprav Projektu, úpravy webu a dokončování inventury. V tomto měsíci nepřibyly žádné vysavače.

   V listopadu jsme překročili 50. tis shlédnutí na Youtube, 50 stálých odběratelů tohoto kanálu, 105 lajků na Facebooku a počet vysavačů dosáhl 180 kusů. V tomto měsíci přibyly dva kusy vysavačů. Též jsme se byli podívat na výstavě ETA výrobků v Pardubicích.

   Prosinec se nese v duchu dalších úspěchů. Kurátor Sbírky se stal oficiálním členem Asociace muzeí a galerií ČR. Do Sbírky přibylo pět kusů vysavačů. Nejvzácnější je model ETA 417 z roku 1977, který je původní barvy, ve kterých byl vyráběn na začátku jeho produkce.


Na konci roku je ve Sbírce 185 vysavačů. Za tento rok přibylo 52 vysavačů.

Loading

Napsat komentář