Rok 2016

   Na začátku roku 2016 se otevírají nové kontakty a přístup k dalším vysavačům. V lednu přibývají dva velmi vzácné kusy do Sbírky a to ETA 413, oba dva vysavače jsou plně funkční a  každý má jinou barvu. K vysavačům je i příslušenství v podobě originální hubice a sací hadice.

   Únor se nese v duchu červeného Manusu (poměrně rarita), zelené 418 s elektronickou regulací, ale významný kus ve Sbírce je béžová 7400 s elektronickou regulací a původními tlačítky, která vypadá jako nová.

   Blíží se 11. výročí Sbírky a tak byla zřízena vlastní doména (www.etavysavace.cz), probíhá intenzivní práce na nových stránkách a celkově se projekt rozrůstá i digitálně. Na Youtube jsou nahrávány další videa, stránky se tvoří, doplňují a upravují. Do Sbírky přibyly čtyři vysavače a z toho významný kousek ETA 3400 s původními tlačítky, ze které jsem si udělal „první“ pracovní vysavač.

   V dubnu se nám otevřel zcela nový kontakt a trochu jsme cestovali po republice, takže jsme si  dovezli  10 vysavačů. Mezi nimi byly vzácné kousky jako třeba ETA 414, 407, 406 či bílá 7400 bez regulace. Vzniká nová Evidence Sbírky a Evidenční karty. Do této doby se Sbírka rozrostla o 25 kusů vysavačů.

   Květen je v znamení útlumu a do Sbírky přibyly jen tři vysavače. Mezi těmito vysavači je ovšem ETA 419 v červené barvě.

   Červen je ve znamení velkých prací a nových přírůstků. V červnu přibylo do Sbírky 20 kusů vysavačů. Mezi nimi byly dva úplně nové, zakoupené v obchodech, vzácná 417 a 413. Objevila se také rarita, ETA 412 na 120V.

   V červenci přibyly do Sbírky oblíbené modely x406 a x407. Tento měsíc je ve znamení rozsáhlé Inventury, která mimo jiné souvisí s nákupem nových krabic, vybavení a vzniku vlastních štítků včetně QR kódu pro každý vysavač. QR kód obsahuje informace o konkrétním vysavači s odkazem na nové stránky. V průběhu Inventury se fotí spousta nových fotek, různé série vysavačů, příslušenství a to vše je následně použito do nových stránek. Inventura ukázala, že  vznik nových Evidenčních karet a přepracování současné Evidence bylo velmi nutné z hlediska počtu vysavačů a roztřídění do jednotlivých kategorií.

   Srpen je v duchu doznívající Inventury, zpracování podkladů a finišování závěru. V průběhu Inventury se změnil styl focení a natáčení videa a vznikají nové fotky na jednobarevném pozadí a to včetně příslušenství. Videa jsou taktéž natáčeny na jednobarevném pozadí a pokud to situace dovolí, tak včetně hadice. Přibyly jen dva vysavače, ale za to velmi ceněné. Zelená ETA 1400 a červená ETA 7400.

   Na Září je naplánovaná Inventura příslušenství, včetně čištění a tvorby nových fotografií a sérií příslušenství. Otevřel se nám mezinárodní kontakt na Slovensku a přivezli jsme si náhradní díly, a do Sbírky přibyly vzácné kousky v podobě vysavačů ETA 7400 s mikrofiltrem a papírovým filtem, tyčovým vysavačem 0424 a vzácným vysavačem ETA 410 Tiger.

   Říjen je v duchu zpracování podkladů z Inventur a konečném uzavření Inventury 2016. Na stránkách byly vyměněny všechny fotky za nové s jednobarevným pozadím. Na Facebooku se stránka upravila a rozrostla do maďarského a anglického jazyka. Jelikož se navazují kontakty i v Maďarsku, je založena přímo maďarská stránka Porszívó ETA na Facebooku a na Youtube došlo ke změnám v textu kdy jsou vkládány česky, maďarsky a anglicky.

   V listopadu přibyly jen tři kusy vysavačů, nicméně mezi nimi jedna červená 418 s elektronickou regulací sacího výkonu a 1-418 včetně kompletního originálního příslušenství a originální prodejní krabicí. Po uzavření Inventury 2016, došlo ke zpracování podkladů, vyplnění formulářů a odeslání přihlášky na Ministerstvo kultury. V polovině listopadu nás navštívila kurátorka sbírek z Národního technického muzea, uskutečnili jsme prohlídku a dlouhý pohovor o naší Sbírce, plánech do budoucna a odeslané přihlášce na MK.

   Prosinec, vánoční čas, a dali jsme si velmi vzácné kousky pod stromeček. Mezi nimi byla ETA 417 v krémové barvě a hnědá ETA 419. Před koncem roku proběhlo osobní jednání na Ministerstvu kultury, ohledně registrace a budoucnosti naší Sbírky.


Na konci roku je ve Sbírce 133 vysavačů. Za tento rok přibylo 73 vysavačů.

Loading

Napsat komentář